Loading...
خبرها

  شیوع بیماری برق‌زدگی نخود در استان لرستان


مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان از شیوع بیماری برق‌زدگی نخود در استان خبر داد.
‌کیانوش حمیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به بارش‌های اخیر در مزارع نخود شاهد بیماری برق‌زدگی هستیم.
وی با بیان اینکه به این مزارع خسارت‎هایی وارد آمده است، افزود: هم اکنون کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی در حال بررسی و برآورد این خسارت‌ها هستند.
 ادامه ...

  مجوز مصرف علف کش گلایفوزیت در اروپا تمدید شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی، اتحادیه اروپایی در بیانیه ای اعلام کرد مجوز مصرف علف کش گلایفوزیت با اکثریت آرا در کشورهای عضو این اتحادیه تمدید شد.
 ادامه ...

  نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

شرکت پرتو نار مقدم شما بازدید کنندگان گرامی را از غرفه این شرکت در
چهارمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران در سالن پردیس غرفه 80 گرامی می دارد .
 ادامه ...
سایر اخبار »»
مقاله ها
  جوانه خوار بلوط
1395/10/11جوانه خوار بلوط با اسم علمی ‏‎Tortrix viridana‎‏ از خانواده ‏‎Tortricidae‎‏، یکی از مهمترین و مخرب ترین آفات درختان بلوط محسوب می شود. این حشره یک نسلی در جنگلهای بلوط شمال و شمال غربی ایران ، در جنگل های زاگرس خصوصاً در استان های آذربایجان غربی، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان، فارس و چهار محال بختیاری پراکنده می باشد. ادامه...
  مگس میوه یا مگس مرکبات
1393/11/01این مگس که با عناوین مگس میوه یا مگس مرکبات نیز نامبرده می شود آفتی پلی فاژ ( چند میزبانه ) است که از مهمترین آفات درختان مرکبات به شمار می رود و مبدا اصلی آن مناطق گرمسیری آفریقا بوده که از سال 1829 میلادی به تدریج به دیگر نقاط جهان گسترش یافته است به طوری که در سال 1354 شمسی در ایران جزو آفات قرنطینه ای محسوب شد . برای اولین بار در مشهد این آفت در سال 1354 گزارش شد که می تواند به درختان میوه ی زیادی از جمله مرکبات حمله کند . در سال 1362 این آفت در استان مازندران روی میوه های نارنج و نارنگی گزارش شد و قبل از آن در استان های خراسان ، یزد ، اصفهان و گیلان گزارشاتی دریافت شده بود .ادامه...
همه مقاله ها...

Copyright © 2014 - کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت پرتونار می باشد.
طراحی و پیاده سازی توسط: شرکت مهندسی آتیه پرداز